top of page
ערוץ תקשורת לתת מודע

איזון חיים

איזון חיים מהו ? 

Tranquil young man in casual wear sittin

ערוץ תקשורת ישיר לתת-מודע, לתבניות חשיבה, התנהגות ורגשות.

הסיבה לרוב בעיותינו הגופניות היא מנטלית-רגשית:

התאים נושאים זיכרונות לקונפליקטים רגשיים או אירועים מהעבר שנשארו בתוכנו “לא פתורים”.

באיזשהו שלב, הגוף עלול לשלוח לנו מסר – תסמין (סימפטום) שמאותת לנו שהמערכת שלנו יצאה מאיזון ושהגיע הזמן להשתחרר מאותו רגש לא פתור. 

איזון חיים מאפשרת יצירת איזון מחדש של אנרגיות גוף-נפש-רוח, זיהוי הסיבה השורשית לחוסר האיזון, פתרון הבעיה דרך איזון רגשי של המטופל ולעיתים אף העלמת הסימפטום לחלוטין.

איזון חיים הוא כלי טיפולי שמאפשר להבין את התבניות שמנהלות אותנו המורכבות מהסיפורים, האמונות, הערכים המחשבתיים והתנהגותיים שהופנמו בילדות ומשפיעים על מערכת היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה, על התפקוד ההורי שלנו, על הזוגיות שלנו ועל כל בחירה משמעותית בחיינו.

איזון חיים מסייע להעלות למודעות את אותן התבניות שאיתן אנו יכולים להתמודד כעת, לעבד אותן מחדש ולבנות תבניות חדשות המותאמת ליכולות שלנו כאנשים בוגרים.

היופי בתהליך הוא, שהוא מתרחש בהרמוניה בהתאם לקצב ההתפתחות וההכלה של האדם, כך שהתהליך נחווה כחיובי, טבעי וזורם ומשפיע על הבריאות הפיסית והנפשית של האדם.​

שיטת ‘איזון חיים’ היא שיטה עוצמתית של רפואת תדרים לאיתור ושחרור מתחים וחסימות אנרגטיות ורגשיות. השיטה מאפשרת ריפוי עמוק ומהיר ומיועדת לטיפול בעצמנו ובאחרים. 

שאלות ותשובות 

איך יכול להיות שכאב פיזי נובע מחוויה רגשית ?

חוויה רגשית מעוררת באופן טבעי תגובה פיזית בגוף (העלאת הורמוני הלחץ, שרירים מתוחים, נשימה מואצת ושטחית, מחסור בחמצן ועוד), תגובה זו יוצרת "חסימה אנרגטית" בגוף שלאורך זמן מתבטאת במחלה /כאב פיזי. 

דרכה של הנפש לאותת לנו כי משהו אינו כשורה ולדחוף אותנו לטפל בעצמנו, היא באמצעות העלאת סימפטומים פיזיים, שאי אפשר להתעלם מהם, אל מעל לפני השטח.​
 

איך מזהים חסימה אנרגטית ?

במידה ואנחנו שמים לב שגופנו ונפשנו מאותתים בצורה חוזרת ונשנית תופעות פיזיות או רגשיות מוקצנות

כגון: התפרצויות זעם, חרדה, הפרעות קשב וריכוז, כאב בלתי מוסבר, בחילה, כאבי בטן, שלשול, כאבי ראש,

הפרעות שינה, תיאבון מוגבר, אפילפסיה, טורט או מחלות אוטואימוניות ועוד, נוכל להניח כי מדובר בחסימה אנרגטית שיש לשחרר בהקדם. 

איך מתבצע הטיפול בפועל ?  

באמצעות תהליך תשאול אינטואיטיבי של הגוף דרך תת המודע, אנחנו יכולים לגלות מה באמת מציק לנו ולילדים שלנו. אנחנו יכולים יחד עם ההורה לבנות את הסיפור שמפעיל בצורה שלילית את הגוף מבפנים, לזהות את הדפוסים רגשיים, החסמים האנרגטיים וסיפורי העבר שדורשים התייחסות, ולסייע לילד דרך ההורה לבנות סיפור אחר מנקודת מבט חדשה ובוגרת יותר. 

נקודת מבט חדשה מאפשרת להורה/ לילד להחזיר לעצמו שליטה ברגשותיו או בבריאותו.

 

באילו מקרים איזון חיים יכול לעזור?

שחרור אתגרים פיזיים: אפילפסיה, טורט, הפרעות קשב וריכוז, שליטה בסוגרים, אוטיזם, 

שחרור אתגרים רגשיים מעכבים: דיכאון, חרדות, תלותיות יתר אתגרים התנהגותיים: התפרצויות זעם, התכנסות וביישנות, היפראקטיביות.

שיפור והידוק מערכות היחסים - עם עצמנו ועם בני משפחתינו, אתגרים חברתיים.

 

איך אפשר לעזור לילדנו באמצעות איזון חיים? 

תהליך טיפולי באיזון חיים אצל ילדים מתרחש דרך אמצעים מתווכים כמו משחק, אומנות, דימיון מודרך, טיול משותף ועוד כלים המותאמים לתחומי העניין והחוזק של הילד בגמישות לעולם של הילד. 

היתרון המשמעותי של איזון חיים, הוא שניתן לטפל בילד ללא נוכחותו הפיזית, דרך תהליכים רגשיים  שההורה עובר בעצמו. הורה וילד מחוברים באופן אנרגטי ורגשי.

לכן, שינויים שהילד עובר יכולים להיות מוטמעים באמצעות ההורים.

הנ"ל מתאים במיוחד להורים לילדים קטנים או להורים שילדיהם אינם נכונים ומוכנים לשתף פעולה.


 

מודל העבודה הייחודי שבניתי ונסמך על שיטת איזון חיים,

ומותאם במיוחד לאימהות שמגדלות ילד על הרצף האוטיסטי או מחלת האפילפסיה. 

 

ונשים שמתמודדות עם טראומה מורכבת. 

אני מאמינה שבכל אישה וילד יש יהלום חבוי.

והתפקיד שלי כאשת מקצוע הוא ללטש את היהלום או לתת כלים להורה לזהות זאת בילדו. 

ילד שגדל עם ידיעה מה החוזקות שלו ומה הקשיים עימם הוא מתמודד גדל להיות אדם שבטוח בעצמו שמתנהל בעולם ללא חשש. 

 

המודל מסייע לכל מבוגר משמעותי בחיי הילד, להתמודד עם האתגרים שהילד חווה ברמה הפיזיולוגית והפסיכולוגית על ידי מיפוי נקודות החוזקה, החולשה והערכים שמניעים את הילד.

על ידי הבנה של התהליכים הפזיולוגיים והפסיכולוגיים שמתרחשים בתוכו, ההורים ואף הצוות החינוכי והתומך במשפחה,יכולים להביא בקלות רבה יותר את הילד לחוויות של הצלחה ובכך לשפר משמעותית את מצבו של הילד ושל כל התא המשפחתי.

Balancing

מודל העבודה הייחודי שלי:

bottom of page