במבוגר שלא מקדם את עצמו יש ילד.....

עודכן ב: יול 5

במבוגר שלא מקדם את עצמו יש ילד שלא האמינו בו. 

מה אתם חושבים על המשפט?

  1. את השאלה הזאת שאלתי בקבוצת הפיסבוק בניהולי #מודעות_מרפא בהורות  התשובות היו מגוונות מ- נכון בצורה גורפת ועד אשמה שמדובר בתירוץ בלבד.   התשובה אינה חד משמעית, יש פרמטרים רבים שיכולים להשפיע על התוצאה הסופית.   נתחיל בזה שכל ילד צריך מבוגר שיאמין בו,   האמונה נותנת את הפוש הראשוני  השאלה שעולה מכך : אם כל הזמן נפרגן לילד שלנו,  נספר לו כמה הוא מוצלח....  האם הדבר יתן לנו ערבות לילד עם ביטחון ויכולת לממש את עצמו? 

אז גם פה התשובה אינה חד משמעית.  הסביר למה הכוונה : 

כל ילד נולד עם סיפור חיים קודם,  עם אופי ואמת מסוימת על החיים,  כל ילד מקבל מהורים שלו חלק אחר שלהם (אחרי הכל להורים יש הרבה פנים)  החיבור של אישיות הילד עם אופי ההורה  הוא זה שמכריע את עתידו של הילד.  

למה הכוונה?  הורה שמודע מאיפה הוא פועל, שקשוב לילד בתוכו יכול להיות קשוב לילד שלו ואז להתאים ולתמוך בדרך הנכונה לילד כדי שיצליח לגדול להיות אדם מבוגר שמאמין בעצמו.  מה נותנת ההקשבה הפנימית ? 

הקשבה פנימית מאפשרת להורה לקלוט את הצורך של הילד העומד מאחורי התנהגות החיצונית ובכך לתת לו מענה.   יש ילדים שזקוקים לגבולות ויש ילדים שצריכים את החופש כדי לצמוח ולגדול להיות מבוגר אחראי.  

ידענו תמיד ההורים אשמים!!! 

ממש לא,   גם ילד שגדל בבית לא מפרגן,  לא תומך,  לא מגן  ואפילו פוגעני יכול להיות מבוגר מצליח.  יהיה לו יותר קשה  זה יהיה יותר מאבק עבורו  ופה זה תלוי אישיות  היכולת להיות אופטימי תלוי אישיות  היכולת לקחת אחריות תלוי אישיות  ההסכמה להסתכל במראה ולראות את השדים של הילדות - תלוי אישיות.  מסקנה:  גם ילד שלא האמינו בו יכול לגדול להיות מבוגר  שמצליח לממש את הפוטנציאל שלו,  יהיה לו יותר מורכב אבל אפשרי.  

כך שילדות קשה היא לא תירוץ לחוסר הצלחה,  רק מכשלה קטנה שאפשר בעזרת כח רצון לעבור  אותה.  הפוסט תרם לכם?  מוזמנים לשתף.  אם אתם הורים אז מוזמנים להצטרף לקבוצה

וואטסאפ "הורים לילדים מאתגרים לומדים יחד" ליאורה פלד

מדריכת הורים לילדים מאתגרים רפואית ורגשית

אמונה בעצמי

קבוצות הורים :

השירותים שלי :

מפת האתר :

יצירת קשר

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle