מקום לעצמי
תמיכה רגשית להורים לילדים 
עם אפילפסיה, אוטיזם

מהו אתגר רפואי רגשי משפחתי? 

 

משפחה בה גדל ילד המתמודד עם אתגר רפואי או רגשי מושפעת מזה כולה, כולל האחים והאחיות של הילד.

הורות כזו היא הורות מאתגרת והחשיבות בה לליווי מקצועי ההולך יד ביד עם ההורים ומתמקד בהתפתחות של כל התא המשפחתי ביחד וכל אחד לחוד מחזקת את היציבות בבית, מחזקת התנהגות חיובית ויעילה, משפיעה על התפתחות אישית, ביטחון העצמי וכמובן מטיבה עם האתגר הרפואי והרגשי.  


תפקידנו כהורים לילד עם צרכים מיוחדים, הוא לעזור לילד שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. כדי לעשות זאת, עלינו ראשית להסיר את המחסומים, הפחדים, הכעסים והקולות הפנימיים המעכבים שמשפיעים על החלטותינו ביום יום.

בעזרת טיפול בעצמנו - אנחנו עוזרים לילד שלנו להתקדם.

תופתעו לגלות שבעצם כל מה שמאפשר זיהוי מהותי ומשנה חיים, זו הקשבה פנימה של ההורים שמסכימים ללכת גם בדרכים לא קונבנציונאלית על מנת לעזור לילדם, שלוקחים את מה שעולה בטיפולים שלהם, עושים עם עצמם עבודה בבית ובכך משפרים את איכות החיים של ילדים באופן ניכר. 

במהלך שנותיי הרבות בקליניקה, זכיתי לראות ניסים רבים.


יובל בן ה-10 הגיע אלי עם טיקים בלתי נסבלים ובעיות התנהגות קשות. תופעת הטיקים השתפרה באופן משמעותי לאחר טיפול אחד ובעיות ההתנהגות התמתנו מאוד תוך כדי הטיפולים. 

 

איתי בן ה-11 שהגיע על רקע קשיים בקשב וריכוז, הופנה על ידי בית הספר לטיפול תרופתי, לאחר שתי פגישות התברר כי לילד יש פער לימודי שפגע בדימוי העצמי שלו וביכולת הישיבה שלו בכיתה. 

חיזוק הביטחון העצמי שלו בתוספת תומכת של הוראה מתקנת, הביאו אותו לשבת בכיתה וללמוד בכיף ללא טיפול תרופתי. 

 

נירית בת ה-13 מתמודדת עם תסמונת סטורג וובר' ועם קשיים חברתיים בשל דימוי עצמי נמוך. למרות שהיא עצמה סירבה להגיע לטיפולים, תהליך ליווי עם הוריה בהם הודרכו כיצד לסייע לה, הביטחון העצמי של נירית התחזק פלאים והיא החלה להתברג חברתית עם בני כיתתה ושכבתה וזאת ללא נוכחותה הפיזית אפילו לא בטיפול אחד.

למי זה מתאים ? 

להורים במשפחה שאחד מילדיהם מתמודד עם מחלה כרונית שמשפיעה על שגרת חייו ו/או התמודדת רגשית המשפיעה על הילד ועל כל בני המשפחה, ומבקשים לקבל כלים התפתחותיים כדי לסייע לעצמם ולילדם לרכוש מיומנויות כגון: דפוסי חשיבה, דפוסי התנהגות, הבעה רגשית, תקשורת בינאישית, חיזוק הביטחון העצמי ועוד. כל זאת במטרה לשפר את איכות החיים ולהפחית תסמינים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים. 

A Supportive Therapist

איך מתבצע הטיפול ? 

 

​ באמצעות פגישות שבועיות עם ההורים. נוכחות הילד לרוב לא נדרשת.

התהליך כולל פגישת אבחון בה נבנה את מפת החוזקות והעוגנים של הילד והוריו, והמשך התהליך באמצעות מפגשים של 10-20 טיפולים, בהתאם לצורך.

במהלך הטיפולים אנחנו בונים מפת דרכים ברורה שמתאימה לכם ולילדכם, בהתאם להגדרת המטרות והיעדים שלכם, ולומדים כלים להתמודדות, ריפוי וקבלת שליטה אמיתית ויכולת לניהול משברים עבור כל מה שקורה בתוך התא המשפחתי.

בהמשך,

לאחר סיום התהליך, המפגשים מתקיימים אחת לשבועיים עד חודש לצורך תמיכה ודיוק מטרות. 

ניתן לקבל את השירות גם בהרצאות, סדנאות וקורס טיפולי
body & mind