לצמוח מטראומה מורכבת
תמיכה רגשית רוחנית 

מהי טראומה מורכבת ?

הורות היא מקצוע שאנו כהורים לומדים אותו לאורך כל שנות ההורות שלנו, ככל שהילד גדל ההורה תפקידו להרחיב את הדעת כיצד לתמוך בילדו בשלבי התפתחות הטבעיים לו.

הורה המבקש שילדו יגדל עם ביטחון עצמי, מימוש היכולות שלו והפוטנציאל הענק שלו חשוב שיהיה מודע לקשיים שצצים בדרך במטרה לסייע לילד לחזור בחזרה לשביל המיועד לו וכך למנוע התפתחויות של בעיות גדולות יותר בעתיד.

כשילדנו נולדים אנו כהורים נפגשים שוב דרך התת מודע בילדות שלנו, באירועים שאנו כילדים חווינו, המודלים ההוריים שהקיפו אותנו, דרכי התמודדות שפיתחנו כדי להתמודד עם האירועים אלו יצרו מחסומים, פחדים, כעסים וקולות פנימיים מעכבים שמשפיעים על החלטותינו ביום יום. 

מודעות לאותם זיכרונות המשפיעות על ההורות שלנו, הסתכלות מנקודת מבט בוגרת יותר ובניה של דרכי התמודדות חדשים משפיעה על היכולת שלכם לעזור לילדכם להתקדם בהתאם ליכולות, לצרכים ולזהות העצמית שלו.


בהדרכת הורים במודל שבניתי נזהה ביחד את אותם דפוסים מעכבים, אמונות שהשתרשו, והטריגר שמפעיל את ההורות שלכם מבפנים. אלמד אתכם  לפתח את מיומנות ההקשבה לעצמכם ולילדכם, לחזק את הסמכות והמנהיגות ההורית בבית, וכך לפתור קונפליקטים ומשברים בבית בנינוחות סמכותיות ומנהיגות. הביטחון העצמי של הילד יגדל וכן הביטחון שלכם כהורים. 

למי מיועדת הורות מודעת ?

הורות מודעת מתאימה להורים לילדים נורמטיבים אשר מבינים את האחריות ההורית שלהם, את התפקיד החשוב שלהם בחיי המשפחה, המבקשים ללמוד יותר איך לתמוך בהתפתחות הבריאה של ילדם, שמבקשים לקבל בהירות או התמקדות בקונפליקט המתרחש בתוך ההורות, שמבקשים לשנות דפוסי התנהגות לא בריאים ולהעניק לילדם מיומנויות כמו: דפוסי חשיבה, דפוסי התנהגות, הבעה רגשית, תקשורת בינאישית, חיזוק הביטחון העצמי ועוד, במטרה לשפר את איכות החיים ולהפחית תסמינים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים.

הורות מודעת.jpg

 

תוכנית הלווי:

התוכנית מתקיימת בפגישות שבועיות עם ההורים. נוכחות הילד לרוב לא נדרשת.

התהליך כולל פגישת אבחון בה נבנה את מפת החוזקות והעוגנים של הילד והוריו, בהתאם להגדרת המטרות והיעדים שלכם, ונלמד כלים להתמודדות, ריפוי וקבלת שליטה אמיתית ויכולת לניהול משברים .

משך הטיפול: כ-10-20 מפגשים באורך שעה, בהתאם לצורך.

 

ניתן לקבל את השירות גם בסדנאות וקורס טיפולי body & mind